eToro vs XTB: Který broker je lepší pro vaše investice?

Někteří brokeři jsou oblíbenější než jiní a dnes se zaměříme na fungování a služby dvou z nejpopulárnějších: eToro vs XTB.

eToro a XTB mají řadu vlastností, které je odlišují. Poplatky, regulace a nabídka jsou některé z nich, ale hlavní je sociální obchodování, které nabízí eToro, kdy můžete kopírovat portfolia jiných obchodníků.

Budeme analyzovat všechny tyto rozdíly, abyste si mohli vybrat brokera, který bude lépe vyhovovat vašim potřebám.

etoro vs xtb

eToro vs XTB: Co to je a jak fungují?

Jak funguje eToro?

eToro je izraelský broker založený v roce 2007. O dva roky později spustil online investiční platformu pomocí technologie Webtrader (bez nutnosti stahování), ale až v roce 2010 uvedl platformu pro sociální obchodování, která ho odlišila od konkurence.

Původně byl záměr jeho zakladatelů zjednodušit online obchodování, ale při návrhu prvního nástroje, který umožňoval Copy Trading (kopírování operací jiných obchodníků), nazvaného OpenBook, způsobil revoluci ve světě krátkodobých finančních investic.

Od té doby je eToro uznáván jako jeden z hlavních brokerů pro sociální obchodování.

V roce 2015 se rozhodl integrovat do jedné platformy funkce Webtrader a OpenBook. Tak vznikla jeho současná investiční platforma, o které budeme hovořit později.

V roce 2019 byly přidány kryptoměny do produktového portfolia, v roce 2021 byla spuštěna investiční služba eToro Money a v roce 2022 eToro rozšířil svou nabídku o akcie z USA, zlomkové akcie a ETF bez poplatků.

V současnosti je eToro brokerem používaným miliony uživatelů a působí ve více než 140 zemích.

👉 Nezapomeňte, že si můžete přečíst kompletní recenzi brokera eToro na tomto odkazu: eToro: názory a recenze

Jak funguje XTB?

XTB má mnohem delší historii než eToro. Byla založena v roce 2002 a jedná se o polskou společnost s více než 20letou zkušeností.

XTB je jedním z největších a nejpopulárnějších brokerů na světě. Je také jedním z nejuznávanějších, má kanceláře ve 13 zemích, včetně Česka.

Společnost začala nejprve působit v Evropě a postupně se rozšiřovala do zemí Latinské Ameriky. V roce 2016 začala obchodovat na Varšavské burze (Warsaw Stock Exchange).

S přibývajícími roky a také zkušenostmi rozšířila svou nabídku dostupných produktů.

Během své historie získala společnost XTB několik ocenění a uznání. Například jako nejlepší mobilní aplikace pro investování v soutěži Rankia Awards 2020 a 2021 a jako finalista v několika kategoriích v soutěži Rankia Awards 2023.

👉 Přečtěte si více na: XTB Recenze: Bezpečnost, poplatky a platforma

Hlavní vlastnosti XTB vs eToro

Srovnání eToro vs XTB 2024
VlastnostieToroXTB
RegulaceCySEC z KypruČeská národní banka
Přístup k trhům (země)+140Kanceláře ve +13 zemích
Finanční aktivaAkcie
ETF
Indexy
Komodity
Měny
Kryptoměny
Akcie
ETF
Minimální vklad100 $0 €
Typy účtů1 standardní2 standartní a Pro
Poplatky (české akcie)0 €0 €
Poplatky (akcie USA)0 $0 $
Poplatky (změna měny)Od 1 pip (až do 150 pipů)0,5 %
PlatformaWebtraderxStation 5 (vlastní)
DemoverzeAnoAno (1 měsíc)
Zákaznický servisChat
Otevření lístku
Telefon: +420 228 884 063
Email: [email protected]
Osobní kanceláře
Podpora v češtiněAnoAno

Který broker je bezpečnější a spolehlivější, eToro nebo XTB?

Jak eToro, tak XTB jsou řádně regulovaní brokeři a jsou daleko od toho, aby mohli být považováni za finanční podvody. Přesto jsou zde rozdíly, které byste měli znát.

Regulace eToro

eToro je regulována a pod dohledem CySEC, regulačního orgánu Kypru (Cyprus Securities and Exchange Commission). Můžeme ji najít podle jejího čísla licence 109/10.

regulace etoro

Zdroj: CySEC

eToro je obchodní název. Má však různé dceřiné společnosti, které jí umožňují působit v různých zemích a přizpůsobovat se jejich předpisům. V případě Česka je provozující dceřinou společností eToro Europe Ltd.

Na druhou stranu také existuje eToro UK, společnost se sídlem v Londýně a regulovaná FCA (Úřad pro dohled nad finančním trhem), jedním z nejpřísnějších a nejaktivnějších orgánů.

Jak můžeme vidět, eToro má také další dceřinou společnost registrovanou u ASIC (Australská komise pro cenné papíry a investice).

Společnost eToro je proto oprávněná pro poskytování svých finančních zprostředkovatelských služeb.

Je eToro důvěryhodné?

Rozhodně, eToro je řádně regulováno na trzích, na kterých působí, ačkoli záruky XTB jsou poněkud větší (částečně proto, že se jedná o kótovanou společnost).

Jako společnost se sídlem na Kypru je eToro členem tamního garančního fondu, který v případě úpadku kryje každému investorovi až 20 000 EUR.

Regulace XTB

Vzhledem k tomu, že XTB sídlí v Polsku, podléhá regulaci polského Úřadu pro finanční dohled.

V případě Česka je společnost XTB registrována a regulována Českou národní bankou, která činí finanční dohled nad touto institucí.

V každém případě je XTB také regulována několika orgány, v závislosti na geografické oblasti, ve které působí jako finanční zprostředkovatel. Mezi ně patří také FCA (Financial Conduct Authority).

Je XTB spolehlivá?

XTB je bezpečný broker. Stejně jako eToro dodržují předpisy Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA) a směrnice EU MiFID II.

Fondy jsou odděleny od aktiv brokera a jsou chráněny proti zápornému zůstatku.

Jako polská entita je XTB připojeno k Polish National Depository for Securities, tento fond představuje garanci až 20 000 eur na účet a uživatele v případě bankrotu brokera.

Nabídka produktů a trhů eToro vs XTB

Oba finanční zprostředkovatelé mají širokou nabídku produktů a trhů.

S oběma můžete přistupovat k hlavním trhům v jakékoli oblasti s podobnými nástroji a produkty. Rozdíl, který mezi nimi můžeme najít, je možnost provádět pokročilé sociální obchodování v případě eToro.

Produkty a trhy dostupné s eToro

Kromě možnosti kopírovat ostatní obchodníky eToro poskytuje přístup k:

Nástroje a trhy eToro
Typ nástrojeNabídka k dispozici
AkcieNasdaq, NYSE, Frankfurt, Londýn, Paříž, Madrid, Milán, Curych, Oslo, Stockholm, Kodaň, Helsinky, Hongkong, Brusel, Saúdská Arábie, Amsterdam.
KryptoměnyVíce než 75 kryptoměn (plus křížení s komoditami a mezi digitálními měnami).
ETFPřístup k téměř 300 burzovně obchodovaným fondům.
IndexyPoskytuje přístup k 15 hlavním světovým indexům.
KomodityAž 25 komodit (energie, kovy, bavlna, kakao a křížení s různými měnami) a futures na ropu.
CopyTradingMožnost kopírovat portfolio a operace jiných obchodníků.
SmartPorfoliosPortfolia Top Trader: tvořená nejlepšími investory na eToro. Portfolia Thematic Market: seskupení aktiv podle témat a nápadů. Portfolia Partner: vytvořené expertními partnery v určité oblasti nebo strategii.

Broker také umožňuje obchodovat s akciemi, kryptoměnami a ETF.

Zvláštností je, že aktiva nelze převést. Lze je pouze koupit a prodat na platformě eToro, nejsou udělována hlasovací práva ani žádný typ vlastnického certifikátu. Máte však nárok na dividendy.

etoro broker

Produkty a trhy dostupné s XTB

XTB umožňuje investovat do akcií a ETF za hotovost.

Nástroje a trhy XTB
Typ nástrojeDostupná nabídka
Akcie za hotovostPřístup k 16 akciovým trhům a více než 3010 akciím za hotovost.
ETF za hotovostVíce než 300 ETF

Řada akcií a ETF je náchylná k dalšímu růstu.

Který broker nabízí lepší typy účtů, eToro nebo XTB?

Jak eToro, tak XTB nabízí pouze jeden typ skutečného účtu pro maloobchodníky. Jinými slovy, obě společnosti sází na jednoduchost ve své nabídce.

S XTB také můžete zřídit účet jako profesionál, pokud splňujete požadavky.

Účet eToro

Účet nabízený společností eToro vám poskytuje přístup k celé jejich škále finančních nástrojů. Navíc se stanete členem jejich komunity a získáte možnost využívat jejich sociální obchodní síť.

Minimální velikost operace se liší podle finančního nástroje:

 • Akcie a ETF: 10 $.
 • Kryptoměny: 10 $.
 • Měny: 1.000 $.
 • Suroviny: 1.000 $.
 • Burzovní indexy: 1.000 $.

Jak jste si mohli všimnout, účet eToro je veden v amerických dolarech, všechny příjmy a výběry provedené v jiné měně budou muset být převedeny na dolary a jsou předmětem konverzního poplatku (od 50 pipsů).

Kromě obchodního účtu eToro můžete také vstoupit do eToro Club a využívat některé exkluzivní výhody podle vašeho členství.

Broker nabízí demo účet pro ty, kteří se chtějí seznámit s jeho operacemi předtím, než se stanou zákazníky. Po otevření demo účtu začnete s virtuálním zůstatkem 100.000 $ a můžete jej používat na neurčito.

Účty XTB


Účet, který se obvykle otevírá v XTB, je Standardní účet, ale je možné si vybrat i Pro (profesionální) účet, pokud splňujete určitá kritéria. U Pro účtu je zapotřebí minimální vklad 300.000 €, zatímco na standardním účtu není třeba žádný minimální vklad.

Rozdíly mezi oběma účty se týkají poplatků za určité trhy. S Pro účtem můžete překonat omezení pro evropské obchodníky, která jsme viděli u eToro, a to díky regulaci příslušných finančních autorit (ESMA).

Demoverze účtu eToro

eToro nabízí svým klientům odpovídající demo účet. Simulátor, ve kterém je možné obchodovat s virtuálním kapitálem za účelem získání zkušeností na trzích, testování podmínek brokera a testování strategií.

Demoverze účtu od eToro je nabízena na neomezenou dobu.

Poplatky XTB vs eToro

Po prohlédnutí účtů a podmínek každého z nich je třeba se zeptat, jak vysoké jsou poplatky za obchodování u těchto dvou brokerů. Je levnější obchodovat s eToro nebo s XTB? Na to se nyní podíváme.

Poplatky XTB

Pro produkty na příkaz XTB, ať už jsou to akcie nebo ETF, aplikuje poplatky podle následující tabulky:

Pozice menší než 100.000 €/měsícPozice větší než 100.000 €/měsíc
Zdarma0,2 % (min. 10 €)

Poplatky eToro

Finanční aktiva 
Akcie a ETF (nákup podkladového aktiva)Bez poplatku
MěnyOd 1 pip
SurovinyOd 2 pipů
Indexy0,75 – 12 pipů

XTB také zahrnuje poplatek za neaktivitu až 10 € pokud neobchodujete více než 12 měsíců.

Poplatky eToro

Mezi výhody eToro patří, že jejich akcie a ETF jsou bez poplatků.

Tady jsou obecné sazby eToro pro každý trh:

Finanční aktiva 
Akcie a ETF (nákup podkladového aktiva)Bez poplatku
MěnyOd 1 pip
SurovinyOd 2 pipů
IndexyOd 0,75 pipů

K těmto sazbám je třeba přičíst další poplatky a náklady. Jedním z nich je poplatek za nečinnost 10 $ měsíčně. Nečinnost se považuje za období, kdy se neprovede žádná obchodní operace v období 12 měsíců pro účty s vkladem nebo 4 měsíce pro účty bez vkladu. Tento poplatek se však účtuje pouze v případě, že na účtu jsou prostředky, protože podle platných předpisů nemůže existovat záporný zůstatek.

Kromě toho eToro také účtuje 5 $ jako poplatek za výběr prostředků a poplatek za konverzi měn od 50 pipů.

eToro vs XTB: Minimální vklad a otevření účtu

Jaké jsou podmínky pro zahájení obchodování u obou brokerů a je snadné si u nich otevřít účet? Máme tu dva brokery, kteří obchodují online a s nimiž je otevření účtu velmi snadné. Řekneme vám, jak to udělat a jaký minimální vklad budete v každém případě potřebovat.

Otevření účtu na eToro ve 3 krocích

Otevření účtu je jednoduchý proces, který lze provést zcela online. Stačí navštívit webové stránky eToro a kliknout na příslušné tlačítko pro registraci.

Postupujte podle následujících kroků:

 • Vyplňte příslušné formuláře, aby byly poskytnuty potřebné údaje pro smlouvu.
 • Následně odešlete dokumentaci prokazující vaši totožnost a bydliště.
 • A nakonec proveďte počáteční vklad, abyste mohli začít investovat.

Minimální vklad na eToro

Podmínky pro otevření účtu s eToro jsou minimální, stačí počáteční vklad 100 USD (platí pro ČR).

Tato částka se mění, pokud klient bydlí ve Spojených státech a ve Velké Británii (na 10 USD). Nicméně existují země, ve kterých minimální vklad činí 200 USD. Nebo dokonce více (1 000 USD nebo 10 000 USD v případě Izraele).

Vklad můžete provést kreditní nebo debetní kartou, bankovním převodem nebo pomocí elektronických platebních prostředků, jako je PayPal.

Otevření účtu na XTB ve 3 krocích

Proces otevření je podobný jako u eToro a obecně stejný jako při uzavření služeb online brokera. Probíhá zcela online a je jednoduchý (broker obvykle provádí průvodce všemi kroky).


Toto je proces, který musíte dodržet po přístupu na webové stránky XTB nebo po stažení jejich mobilní aplikace:

 • Zadejte svou e-mailovou adresu a zemi bydliště a vyplňte osobní údaje.
 • Aktivujte svůj účet ověřením své identity a adresy.

Minimální vklad na XTB

Charakteristickým rysem je, že XTB nevyžaduje žádný minimální vklad pro otevření účtu Standard.

Pokud chcete otevřít účet Pro, budete potřebovat 300 000 €.

Obchodní platforma je základní součástí obchodování. Pomocí ní se analyzují trhy, rozhoduje se a udržuje kontrola nad kapitálem a rizikem. Je klíčové, aby se obchodník v této platformě dobře orientoval. V této oblasti eToro a XTB nabízejí vlastní nástroje, které jsou přizpůsobeny jejich službám.

Platforma nabízená eToro

Obchodní platforma eToro je navržena tak, aby poskytovala přístup ke komunitě a síti sociálního obchodování, kterou tento broker nabízí. Jako taková má klasické funkce digitálního obchodování, správu otevřených pozic, přístup k historii atd.

přitažlivý design a funkce vhodné pro efektivní obchodování. Poskytuje statistiky finančních aktiv a přístup k novinkám, stejně jako k názorům ostatních obchodníků z komunity eToro.

Stejně tak je platforma eToro snadno použitelná a je k dispozici v češtině.

Můžete přistupovat k aplikaci eToro přes:

Podpora platformy 
Webová platforma (online):
Platforma pro stolní počítače:
Mobilní aplikace eToro:

Zákazník si může stáhnout aplikaci pro mobilní zařízení. Podle názorů, které lze vidět v Google Play Store, se jedná o „jednoduchou a přátelskou“ aplikaci.

Platforma nabízená XTB

Obchodní platforma se jmenuje xStation 5 a je navržena pouze pro zákazníky XTB.

Nabízí všechny potřebné funkce pro efektivní obchodování, jako jsou interaktivní grafy, balíček technických indikátorů, vyhledávací funkce, různé typy objednávek atd.

Jednou z nejzajímavějších funkcí, které můžeme najít na xStation od XTB, je kalkulačka. Velmi užitečná pro výpočet marže, rizika a dalších prvků řízení peněz. Také má upozornění a oznámení.

Platforma xStation od XTB

xStation od XTB je nástroj snadno použitelný a umožňuje přizpůsobení. Je možné s touto platformou pracovat prostřednictvím:

Podpora platformy 
Webová platforma (online):
Platforma pro stolní počítače:
Mobilní aplikace eToro:

Vklady a výběry hotovosti XTB vs eToro

Politiky vkladů a výběrů hotovosti jsou důležitým faktorem při hodnocení online brokera. Z tohoto důvodu jsme je zahrnuli do srovnání mezi eToro a XTB.

Vklady a výběry v XTB

Pokud jde o XTB, má méně náročnou politiku vkladů a výběrů, začínaje tím, že není nutné provést minimální vklad pro otevření účtu s tímto brokerem. Jeho politika vkladů a výběrů hotovosti je definována následovně

Vklady/výběryČástka
Vklad hotovosti u XTB0 €
Výběr hotovosti u XTB (méně než 200 €)0 €
Výběr hotovosti u XTB (více než 200 €)0 €
Účet v CZKAno

Účet může být otevřen v jiných měnách než americký dolar (například euro).

Platební metody přijímané XTB jsou následující:

 • Bankovní převod
 • Paypal

Vklady a výběry na eToro

Naopak na eToro je politika vkladů a výběrů hotovosti méně flexibilní. Viz následující tabulka:

Vklady/výběryČástka
Vklad hotovosti na eToro (ČR)100 $
Výběr hotovosti na XTB (minimálně 30 $)5 $
Účet v CZKNe

eToro pracuje s USD a obchodník musí zohlednit poplatek za konverzi měny, pokud vkládá peníze v jiné měně než americký dolar (tento poplatek se mění v závislosti na zvolené platební metodě pro vklad fondů).

Vklady a výběry hotovosti mohou být provedeny prostřednictvím následujících platebních metod:

 • Kreditní nebo debetní karta.
 • Paypal.
 • Neteller.
 • Skrill.
 • Rapid Transfer.
 • Klarna/Sofort Banking.
 • Bankovní převod.
 • Online bankovnictví Trustly (pouze pro Evropskou unii).

Výběry jsou prováděny stejnou platební metodou a na stejný bankovní účet, který byl použit pro vklad (to je běžné v tomto odvětví), i když jsou dostupné pouze omezené možnosti, jako jsou kreditní karta, PayPal nebo bankovní převod.

Zákaznický servis a služby eToro vs XTB

Jak u XTB, tak u eToro máte přístup k vícekanálové zákaznické podpoře, ale jsou mezi nimi rozdíly a také ve vzdělávacích službách, které najdete na každé platformě.

Zákaznický servis XTB

XTB můžete kontaktovat telefonicky a e-mailem. Navíc, díky pobočce v ČR je služba poskytována kompetentním personálem a v češtině.

Služba je rychlá a funguje dobře. Jakmile obchodník otevře účet (i když je to bezplatný demo účet dostupný po dobu 4 týdnů), XTB nabízí službu 24 hodin denně od neděle do pátku.

 • Kancelář v ČR: ✅
 • Kontaktní telefon: ✅
 • E-mail: ✅
 • Chatbot: ❌
 • Podpora v češtině: ✅

XTB také nabízí sekci nápovědy a především zajímavou sekci vzdělávání s až 18 hodinami online vzdělávání, týdenními analýzami a lekcemi pro všechny typy profilů.

Zákaznický servis eToro

Služba zákaznické podpory eToro je základnější než u XTB, ale stále splňuje standardy odvětví.

Toto jsou dostupné kontaktní cesty:

 • Kancelář v ČR:
 • Kontaktní telefon:
 • Žádost o podporu:
 • Chatbot:
 • Podpora v češtině:

Broker nabízí živý chat, chatovací bot a žádost o podporu jako kontaktní formy.

Navíc má centrum pomoci a oblast určenou pro vzdělávání s užitečnými články a webináři.

eToro vs XTB: Názory

Názory uživatelů jsou dalším prvkem, který je třeba zvážit před rozhodnutím. Jaké jsou názory investorů na eToro a XTB? Jsou spokojeni s platformou?

Odpověď je v obou případech kladná a oba mají dobré hodnocení na Trustpilot, i když hodnocení eToro je vyšší a má mnohem více hodnocení.

Recenze eToro na TrustpilotRecenze XTB na Trustpilot

V tomto směru je eToro jasným vítězem s průměrným hodnocením více než 4 hvězdičky z více než 18 000 recenzí, zatímco XTB se musí spokojit s 3,6 z celkových pouhých 700 recenzí.

XTB obdržel lepší hodnocení na Google Play než na Trustpilotu. To může být dáno tím, že hodnocení na Google Play zahrnují recenze uživatelů z celého světa, zatímco hodnocení na Trustpilotu mohou být ovlivněna hlavně uživateli z určitých regionů nebo trhů.

Recenze eToro na Google PlayRecenze XTB na Google Play

Jak můžeme vidět na příkladu, oba brokeři mají dobré průměrné hodnocení minimálně 4 hvězdičky (z 5), celkem 10 milionů recenzí v případě eToro a 1 milion v případě XTB.

Naše názory na eToro vs XTB, který broker je lepší?

V průběhu tohoto článku jsme prozkoumali rozdíly mezi eToro a XTB a zhodnotili jejich funkčnost, silné stránky a oblasti, které je možné vylepšit.

Na začátek je třeba zmínit, že oba brokeři nabízejí možnost obchodování s akciemi a ETF. eToro má širokou komunitu a nabízí jednu z nejpokročilejších sociálních sítí.

Poplatky u XTB jsou variabilní a mohou být dokonce až 0 %. Navíc mají flexibilnější podmínky pro vklady a výběry hotovosti. Na rozdíl od toho eToro má odlišné podmínky, které jsou způsobeny tím, že je broker zaměřený na Copytrading. Nicméně i eToro nabízí možnost nákupu akcií bez poplatků.

Srovnání mezi brokery eToro a XTB nám pomohlo pochopit, že volba mezi nimi závisí především na potřebách, cílech a preferencích obchodníka. Oba brokeři pracují legálně, jsou regulováni a nabízejí záruky bezpečnosti dle příslušných předpisů. Navíc oba mají konkurenceschopnou nabídku ve svých respektivních oblastech.

Klady a zápory XTB vs eToro

Podívejme se na konečné shrnutí obou brokerů:

 eToroXTB
Silné stránkySociální obchodování (Copytrading)
Bez poplatků (akcie a ETF)
Přístup k mnoha trhům a produktům
Upravené poplatky
Bez poplatků (akcie a ETF)
Kancelář v ČR
Můžete si otevřít účet v CZK
Bez minimální investice
Slabé stránkyPovoluje obchodování pouze v dolarech
Bez zákaznického servisu v ČR
Minimální převod 500 $
S minimálním vkladem
Nadměrné výdaje na reklamu

eToro vs XTB, který broker je lepší? Jak jsme již řekli, rozhodnutí závisí na tom, co hledáte a na typu investora, kterým jste. Máte jasno, který preferujete? Budeme rádi, když nám to řeknete v komentářích.

Související články