Recenze Freedom24 v ČR 2024: Bezpečnost, poplatky, platforma a hodnocení

V tomto článku o Freedom24 se podíváme jak broker funguje, jaká je jeho bezpečnost, jaké spořicí a investiční produkty nabízí a za jakých podmínek, stejně jako jaké jsou názory jeho klientů.

Freedom24: Co to je a jak to funguje?

Freedom24 je broker, který patří do skupiny Freedom Finance, která je součástí Freedom Holding Corp (FRHC), jediného burzovního brokera se sídlem v Evropě, který je kótován na americkém Nasdaqu a má kapitalizaci 4,720 miliard dolarů

Freedom 24 Recenze Brokera

Společnost byla založena v roce 2008 Timurem Turlovem a od té doby neustále roste a nyní je k dispozici i v České republice.

V posledních letech se také vyznačuje jako broker zaměřený na spořicí profil prostřednictvím jak svého úročeného zůstatkového účtu, tak svých investičních plánů, s výnosy přesahujícími i 8 %

A není divu, jeho výhodné podmínky dovedli brokera k více než 530 000 klientům (Freedom Holding) po celém světě, z nichž přibližně 250 000 je evropských.

Klíčové vlastnosti Freedom24

Co odlišuje Freedom24 od ostatních brokerů? Je to kombinace široké nabídky investičních produktů a to zejména možnost získat vysoký úrok (až 6,1 % ročně) z neinvestovaných peněz uložených na investičním účtu.

freedom 24 recenze

Nicméně kromě této obrovské konkurenční výhody, následující informace níže shrnují ty nejdůležitější vlastnosti této platformy:

 • 🏆 Regulace: CySEC
 • 🔒 Garance fondu: 20.000 EUR
 • 💼 Finanční aktiva: Akcie a ETF, spořicí plány, futures a opce.
 • 🌐 Trhy: Globální broker (USA, Evropa a Asie)
 • 💻 Typy účtů: 2 (obchodní účet a spořicí účet)
 • 💲 Poplatky: Od 0,02 EUR akcie/ETF+ (2 EUR za objednávku)
 • 💰 Minimální vklad: 0 EUR
 • 📈 Platforma: Vlastní a mobilní aplikace
 • 📧 Kontakt:
  • Email: v rámci centra pomoci
  • Telefon: v rámci centra pomoci
  • Chatbot
  • WhatsApp
 • 🗣️ Podpora v češtině: Ne
 • 🌟Hlavní produkt: Účet se zůstatkem s úrokem 3,6 % v eurech, a 5,31 % v dolarech.

Freedom24

8/ 10

Burzy

Evropa, USA, Kanada, Asie

Úročený vkladový účet mezi 2,5 % a 3 %.

30 dní obchodování zdarma pro nové zákazníky

Více než 40 000 akcií a 1 500 fondů ETF

Minimální vklad:

€1.00

Je Freedom24 bezpečný broker? | Regulace a pojištění

Nejprve jako vždy se musíme zeptat, je broker regulován předními dozorovými orgány? A pokud ano, kterými?

Freedom 24 je broker, který působí v Evropské unii a podléhá příslušným regulacím a normám v tomto teritoriu.

Jako broker je Freedom24 povinen dodržovat směrnice stanovené CySEC (Kypr) s registrovaným licenčním číslem 275/15 a i se sídlem ve stejné lokalitě.

Tyto předpisy zajišťují, že Freedom24 splňuje standardy transparentnosti, bezpečnosti a ochrany zákazníků stanovené finančními úřady.

A kdyby to všechno nestačilo, je kótován na burze pod názvem své mateřské společnosti Freedom Holding Corp (FRHC) na indexu Nasdaq, což je samo o sobě zárukou v oblasti regulace. Kupříkladu máme tedy k dispozici finanční výsledky společnosti a tak v případě špatných výsledků nebo problému brokera, můžeme ihned reagovat.

Takže ano, dá se říct, že je to zcela bezpečný broker z hlediska investic a i jako depozitář našich fondů. (pro účely spořícího účtu)

Je Freedom24 důvěryhodný broker? | Fond pro ochranu investorů

Stejně tak jako každá jiná společnost se sídlem na Kypru, Freedom24 pokrývá v případě bankrotu své investory až do výše 20 000 eur, jak stanoví kyperský garanční fond. Takže kromě toho, že je bezpečný, je také spolehlivý.

Hlavní finanční aktiva brokera Freedom24

Do čeho můžete investovat s brokerem Freedom24? Pojďme se podívat na jeho nejzajímavější investiční produkty:

Akcie

Můžu investovat do akcií pomocí Freedom24?
Můžu investovat do akcií pomocí Freedom24? Zdroj: Freedom24

Freedom24 umožňuje investovat na burze prostřednictvím akcií. Broker nabízí více než 40 000 akcií na hlavních trzích USA, Evropy a Asie.

A samozřejmě, s veškerou rozmanitostí, kterou takový počet akcií zaručuje, od velkých technologických gigantů, kteří táhnou index SP500, až po asijské tygry, přes dividendové aristokraty nebo velmi slibné malé místní small capy.

👉Nevíte jak investovat do akcií? Podívejte se na našeho průvodce investování do akcií

ETFs

Nabídka více než 1 500 ETF od hlavních správců jako iShares, Vanguard, BlackRock.

Pokud vás zajímá seznam těch nejlepších ETF od společnosti Vanguard, přečtěte si nás článek: Nejlepší Vanguard ETF pro diverzifikaci vašeho portfolia

Opce a futures

Ačkoliv Freedom24 nepropaguje své možností investice do opcí na různé finanční aktiva. Ve skutečnosti mají více než 1 000 000 opcí v nabídce na různé akcie amerického trhu

Broker také mimochodem nabízí jedny z nejnižších cen v Evropě pro korporátní opční kontrakty v USA, jak uvidíme v části o poplatcích.

V případě vašeho obchodování s opcemi, které Freedom24 umožňuje, můžete si zajistit.

 • Fixní příjem: Díky přijaté prémii (v případě prodeje)
 • Pokrytí rizik
 • Omezená rizika
 • Obchodování a spekulace

Najdeme zde také v celku omezenou nabídku futures.

Na jakých trzích můžete obchodovat s Freedom24?

S tímto brokerem budete mít přístup na hlavní světové trhy, od hlavních evropských burz až po asijské trhy a samozřejmě americký trh. Celkem Freedom24 poskytuje přístup k více než 15 hlavním burzám po celém světě, včetně nestandardních jako HKEX, KASE atd.

Typy účtů u brokera Freedom 24: Obchodní a spořicí účet

Broker nabízí dva typy účtů podle vašeho investičního profilu. Ve skutečnosti broker jasně rozlišuje, zda jste aktivní investor nebo obchodník, nebo třeba spořitel, který hledá určitý výnos pro své úspory.

Freedom 24 review

Obchodní účet

Obchodní účet u brokera Freedom 24 je možnost navržená pro retailové investory, kteří chtějí mít jednoduchý a bezpečný přístup na finanční trhy. Nabízí širokou nabídku více než 1 000 000 finančních nástrojů, do kterých lze investovat, jako jsou akcie a ETF, opce a futures, umožňující investorům diverzifikovat své portfolia a využívat různé investiční příležitosti.

Navíc jednou z nejvýznamnějších vlastností standardního nebo retailového účtu Freedom 24 je jeho intuitivní a snadno využitelná obchodní platforma, která poskytuje přístup k analytickým nástrojům a grafům v reálném čase. Investoři mohou sledovat pohyby na trhu, provádět nákupy a prodeje a efektivně spravovat své obchodní pozice.

Investoři mohou také počítat s finančním vzděláváním, jako jsou webináře a vzdělávací materiály, aby zlepšili své znalosti a dovednosti v oblasti investování. Toto vše Freedom 24 svým klientům nabízí, opravdu toho není málo.

Spořicí účet D Freedom24

Nicméně další aktivum, které bych chtěl zdůraznit spolu s celým katalogem akcií, je jejich úročený zůstatkový účet (Freedom 24 ho nazývá spořicí účet), který od 20. června 2024 nabízí velmi zajímavé výnosy, ale je třeba zmínit, že se jedná spíše o variantu, kterou můžeme srovnat s termínovaným vkladem na určitou dobu:

Na jejich účtu D musíme tedy zdůraznit tedy celkem dva spořicí produkty:

1. Dlouhodobý spořicí plán

Za prvé, je tu jejich dlouhodobý spořicí plán v dolarech s proměnlivými výnosy v závislosti na zvoleném časovém horizontu, a tedy následující plány:

 • Plány na 3 měsíce: 5,8 %
 • Plány na 6 měsíců: 6,6 %
 • Plány na 12 měsíců: 8 %

Nicméně je třeba dodat, že tyto výnosy jsou ve skutečnosti vypočítány podle SOFR multiplikátoru (pro USD) na základě časového horizontu, který může být následující

 • Plány na 3 měsíce: 1,1krát SOFR
 • Plány na 6 měsíců: 1,25krát SOFR
 • Plány na 12 měsíců: 1,5krát SOFR

Stejně tak to bude s účty v eurech, s následujícími výnosy:

 • Plány na 3 měsíce: 3,9 %
 • Plány na 6 měsíců: 4,5 %
 • Plány na 12 měsíců: 5,4 %

V tomto případě se aplikuje multiplikativní faktor na EURIBOR (pro EUR) v závislosti na časovém horizontu, který si zvolíte pro svůj spořicí plán, a to:

 • Plány na 3 měsíce: 1,1krát EURIBOR
 • Plány na 6 měsíců: 1,25krát EURIBOR
 • Plány na 12 měsíců: 1,5krát EURIBOR

Aquí tienes la tabla con la información proporcionada:

MěnaČasový HorizontVýnos (%)Výpočet Výnosu
USD3 měsíce5,8 %1,1krát SOFR
USD6 měsíců6,6 %1,25krát SOFR
USD12 měsíců8 %1,5krát SOFR
EUR3 měsíce3,9 %1,1krát EURIBOR
EUR6 měsíců4,5 %1,25krát EURIBOR
EUR12 měsíců5,4 %1,5krát EURIBOR
Freedom 24 – Dlouhodobý spořicí plán

Freedom24

8/ 10

Burzy

Evropa, USA, Kanada, Asie

Úročený vkladový účet mezi 2,5 % a 3 %.

30 dní obchodování zdarma pro nové zákazníky

Více než 40 000 akcií a 1 500 fondů ETF

Minimální vklad:

€1.00

Úrok se může mírně lišit ze dne na den, v závislosti na tom, kdy jej uzavřete, ale jakmile je uzavřen, odměna bude podle uzavřeného plánu a již se nebude měnit.

Navíc broker Freedom 24 odměňuje důvěru investorů ve svém spořicím programu bonusem 0,4 a 0,8 % ročně pro vklady nad 100 000 EUR nebo USD, respektive. Čím více investujete, tím větší bude samozřejmě vaše odměna.

V tomto případě bude minimální vklad 1 000 EUR nebo USD, bez horního limitu.

2. Denní spořicí plán (účet D)

A za druhé co se týče jejich denního spořicího plánu, je třeba říci, že se jedná o mnohem konzervativnější investiční produkt, protože účet-D nabídne dva typy úroků pro své klienty, v závislosti na měně, ve které se rozhodnou účet otevřít.

 • Účet Freedom24 v eurech: 3,6 %
 • Účet Freedom24 v dolarech: 5,3 %

Nicméně, musíme objasnit, že tyto úroky (odměny) jsou dynamické, to znamená, že ve skutečnosti bude odměna zcela vázána na EURIBOR (pro účty se zůstatkem v eurech) a na SOFR (pro účty v dolarech), takže můžeme vidět mírné výkyvy ze dne na den.

A to nejlepší ze všeho, s výpočtem výnosnosti prováděným a splatným denně, s možností kdykoli vybrat náš kapitál, nebo jinými slovy, bez závazku setrvání oproti dlouhodobému spořícímu plánu.

Navíc aby toho nebylo málo broker umožňuje převést své prostředky z účtu D na svůj maloobchodní nebo provozní účet kdykoli a to bez jakýchkoli poplatků.

Takže k aktivaci tohoto druhého plánu budeme potřebovat pouze minimální vklad 150 eur nebo dolarů, bez omezení maximální částky.

Jak si otevřít účet Freedom24 ve Česku v 5 krocích?

Otevřít účet ve Freedom24 je velmi jednoduché a lze to provést 100% online. V podstatě se jedná to následující 5 kroků:

 1. Navštivte webovou stránku Freedom24 a klikněte na tlačítko „Otevřít účet“. (Viz. Obrázek níže)
 2. Vyplňte své osobní údaje a stáhněte si mobilní aplikaci Freedom24
 3. Podepište smlouvu prostřednictvím SMS.
 4. Poskytněte brokerovi fotografii svého občanského průkazu a doklad o bydlišti (například účet za vodu nebo bankovní výpis).
 5. Potvrďte svou totožnost za pomocí selfie.
 6. Doplňte svůj zůstatek pomocí bankovní karty nebo bankovním převodem, což je nejvíce doporučováno.
Jak otevřít účet u Freedom 24?

A mimochodem, celý tento proces vám nezabere více než 10 minut.

Poplatky a provize brokera Freedom24

Je Freedom24 levný broker? Poplatky brokera se liší podle aktiva a tarifu, který máte sjednaný. Měsíční poplatky za vedení účtu zde nenajdeme.

U brokera najdeme následující dva typy tarifů:

All inclusive v USD:

V tomto tarifu máte „účet v dolarech“ a k dispozici osobního manažera a investiční nabídky, zatímco vaše poplatky jsou následující:

 • Akcie a ETF z USA / Evropy: 0,5% z transakce + 0,012USD/akcie + minimum 1,2USD. Tento tarif platí pro jakoukoli akcii z USA nebo Evropy.
 • Akcie a ETF z Asie: 0,25% z transakce + minimum 10 HK$
 • Opce:
  • Za kontrakt: 3 USD
  • Za transakci: 10 USD
 • Maržové půjčky za rok: 15 %

Smart v EUR:

V tomto tarifu máte „účet v eurech“ a nemáte k dispozici osobního manažera a investiční nabídky, ale poplatky jsou zde minimální

 • Akcie a ETF z USA a Evropy: 0,02 EUR/akcie + minimum 2EUR.
 • Akcie a ETF z Asie: 0,25% z transakce + minimum 10 HKS.
 • Opce:
  • Za kontrakt: 0,65 EUR
  • Za transakci: 0 EUR
 • Maržové půjčky za rok: 18 %

Minimální vklad a poplatky za vklad a výběr u Freedom24

Minimální vklad u Freedom24 je 1 euro.

Kromě toho se odstraňují poplatky za předplatné pro každý z různých typů tarifů. V tuto chvíli již neexistují žádné poplatky za předplatné.

Na druhou stranu, broker účtuje poplatek 7 EUR za výběry a poplatek 30 dolarů za vypořádanou transakci pro mimoburzovní obchodní příkazy

Platformy Freedom24

Freedom Finance má vlastní platformu, kterou používá broker Freedom24.

Platformy Freedom24

Jeho platforma poměrně jednoduchá, což má dvojí význam: Na jedné straně je pro začátečníky přátelská a intuitivní, a rychle se naučíte, jak s ní pracovat. Na druhé straně, a především pro ty, kteří chtějí profesionalizovat své obchodování, nenabízí pokročilé grafické analytické nástroje a indikátory jako klouzavé průměry apod..

Nicméně, můžete vytvářet cenové upozornění a používat ve svém obchodování stop lossy apod.

Platforma je dostupná na webu a také prostřednictvím mobilní aplikace.

Zákaznický servis

Co se týče zákaznického servisu, který poskytuje brokera Freedom 24. Pojďme se na to podívat:

 • Kancelář ve Česku: Ne
 • Kontaktní telefon: K dispozici přes kontaktní stránku brokera (včetně Whatsappu a Telegramu)
 • Email: K dispozici přes kontaktní stránku brokera
 • Podpora v češtině: Ne
 • Chatbot: Ano
 • Dostupná v časech od 9 do 21 v pracovní dny

Obecně je jeho zákaznická podpora standardní, ale bohužel jen v angličtině a v jiných jazycích. Na e-maily obvykle odpovídají do 24 hodin od dotazu, což je relativně rychlé. A pokud ne, pro obecnější dotazy máte vždy k dispozici jejich chatbot službu operativní 24/7.

Freedom24 hodnocení

Jak jsme již zmínili na začátku našeho článku, kromě své široké nabídky produktů a služeb a úročeného účtu, který je velmi zajímavý, je Freedom24 velmi dobře hodnocen pro svůj zákaznický servis, protože poskytuje všechny dostupné možnosti služeb.

To vše se odráží v recenzích na platformu na různých fórech a anonymních recenzních stránkách.

Například broker je velmi dobře hodnocen uživateli Truspilot s průměrným hodnocením 4,6 z 5 hvězdiček z celkového počtu více než 200 komentářů. I když se to může zdát jako neustále málo recenzí, ale pamatujme, že je to broker, který vstoupil na český trh nedávno ještě neměl dostatek času na to, aby pronikl na trh.

A totéž můžeme říci o recenzích na Google Play Storu. S průměrným hodnocením 4,9 z 5 hvězdiček má platforma plnou důvěru svých uživatelů. Ve skutečnosti již shromažďuje celkem více než 4 000 recenzí, což z něj činí mnohem spolehlivějšího brokera.

Naše recenze brokera Freedom24 v roce 2024

Je zajímavé investovat s brokerem Freedom24? Nejprve je třeba znovu zdůraznit jeho dva spořící plány: Jeden s dlouhodobým úrokem až 8,76 % a druhý založený na systému otevřeného účtu s úrokem až 5,31 % na vašem dolarovém účtu. Málokterý broker nabízí tak vysoké úroky.

Navíc, co se týče bezpečnosti, mluvíme o dobrém brokerovi, protože kromě toho, že je regulován CySEC, kyperským regulátorem, je broker také registrován u hlavních evropských regulátorů jako je BaFin (Německo) nebo CNMV (Španělsko), a samozřejmě má fond ochrany investorů pro případ bankrotu nebo platební neschopnosti.

Platforma nezklame ani v nabídce dostupných trhů a investičních produktů s více než 40 000 akciemi z Evropy, USA a Asie a dalšími 1 500 ETF za přijatelné poplatky.

Na druhou stranu je pravda, že co se týče platformy není rozhodně nejprofesionálnější (alespoň ta pro retailové účty), ale to nemusí být nutně špatné. Umožňuje jednoduché operace s čistým a přátelským rozhraním a snadno pochopitelným a aplikovatelným obchodním centrem.

Nicméně, jedním z největších silných stránek Freedom24, spolu s jejich širokou nabídkou akcií a úročeným účtem, je jejich zákaznický servis s dlouhou pracovní dobou, jak telefonicky, tak e-mailem, i když jen v angličtině.

Celkově se dá říct o brokerovi, že je ekonomický, bezpečný a jednoduchý. Zkusit ho využít jako alternativní investiční nástroj, i kdyby jen kvůli zhodnocení našich úspor na jejich úročeném účtu, nemusí být vůbec špatný nápad.

To je přehled výhod a nevýhod brokera Freedom 24

Výhody✅Nevýhody❌
✅ Velká rozmanitost tříd aktiv a trhů; +41500 akcií a ETF a 800.000 opcí na akcie USA❌ Musíte předložit Model 720, pokud operujete s cizími aktivy drženými v zahraničí a máte více než 50 000 EUR.
Bezpečný a regulovaný broker7 EUR poplatek za výběr prostředků.
Spořící účet s úrokem vázaný na SOFR nebo EURIBOR.
✅ Přístup ke zprávám a základních informacích společností.
Výhody a nevýhody brokera Freedom 24

Tak to máme výhody a nevýhody brokera Freedome 24 na závěr, máte nějaké pochybnosti? Chcete nám zanechat svůj názor na tohoto brokera? Můžete tak učinit v komentářích k tomuto článku. Budu se těšit!

Prohlášení: investice do cenných papírů a jiných finančních nástrojů vždy nesou riziko ztráty vašeho kapitálu. Prognózy a minulá výkonnost nejsou spolehlivými ukazateli budoucí výkonnosti. Je zásadní provést vlastní analýzu před jakoukoli investicí. Pokud je to nutné, měli byste pečlivě vyhledat nezávislé investiční poradenství od certifikovaného profesionála.

Související články