Recenze DEGIRO: Klíčové funkce, nástroje a poplatky

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně jste narazili na informace o platformě DEGIRO, tedy o jednom z nejoblíbenějších brokerů pro investování na akciovém trhu.

Společnost DEGIRO, která se může chlubit téměř 2,5 miliony zákazníků po celé Evropě, se stala top volbou pro uživatele Rankia. Pozoruhodné je, že od letošního roku se jedná o brokera s největší uživatelskou základnou v celé Evropě.

Tento článek si klade za cíl pečlivě zanalyzovat tuto online platformu pro investování, přičemž se zabývá jejími silnými a slabými stránkami, bezpečnostními opatřeními, použitelností, poplatky a řadou aktiv dostupných k investování. Pokračujte ve čtení tohoto článku, kde vše vysvětlíme.

Klíčové vlastnosti DEGIRO

Pojďme se stručně podívat na klíčové vlastnosti tohoto brokera:

 • 🏆 Regulace: FCA (UK), BaFin
 • 🔒 Pojištění vkladů: 20 000 EUR (Německý ochranný fond pro investory)
 • 💼 Finanční aktiva: akcie a ETF, opce, futures, dluhopisy a warranty
 • 🌐 Trhy: Více než 30 světových trhů
 • 💻  Typy účtů: Basic, Active, Trader a Day Trader
 • 💲 Poplatky:
  • Akcie USA: 1 EUR + manipulační poplatek 1 EUR
  • Akcie burza cenných papírů Praha: 20 Kč + manipulační poplatek 10 Kč
  • Základní výběr ETF: 0 EUR + 1 EUR
  • Globální ETF: 2 EUR + 1 EUR
  • Opce a futures: 0.75 EU
 • 💰 Minimální vklad: 1 Kč
 • 📈 Platforma: Vlastní
 • 🗣️ Podpora v češtině: Ne
 • 📧 Kontakt:

Historie společnosti DEGIRO

Společnost DEGIRO byla založena v roce 2008 jako firma nabízející finanční služby profesionálním klientům.

V září 2013 zahájila poskytování služeb pro retailové zákazníky v Nizozemsku. Následně se společnost DEGIRO v letech 2014 a 2015 vydala na cestu expanze do dalších evropských zemí.

Jejich platforma debutovala ve Velké Británii v roce 2015 a od té doby rozšířila své služby do řady dalších evropských zemí, včetně Itálie, Francie, Španělska, Portugalska, Řecka, Německa, Norska, Polska, České republiky a Maďarska.

Rok 2020 znamenal pro společnost DEGIRO zásadní milník, když ji převzala společnost Flatex AG (FTK.DE), tímto krokem vznikl jeden z největších evropských brokerů. Společně se nyní mohou pochlubit více než 1 milionem zákazníků. Ročně zprostředkují více než 50 milionů transakcí.

Společnost DEGIRO je kótována na hlavní burze cenných papírů v Německu. Cena akcií společnosti DEGIRO zaznamenala pozoruhodný růst.

Je DEGIRO bezpečné? | Regulace a garance

Abychom mohli tyto obavy vyřešit, musíme prozkoumat dva zásadní aspekty: regulační dohled nad DEGIRO a garance, které jsou zavedeny na ochranu finančních prostředků investorů.

Regulace

DEGIRO funguje pod přímým dohledem britského finančního úřadu FCA (Financial Conduct Authority).

Kromě toho, protože flatexDEGIRO Bank AG funguje jako regulovaná německá banka, dohlíží na ni především německý finanční regulátor Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin).

Je DEGIRO spolehlivé? | Garanční fond DEGIRO

Pojďme se nyní podívat na bezpečnost prostředků, kteří prostřednictvím DEGIRO investují. Možná vás přirozeně zajímá, zda je váš kapitál chráněn v případě, že by došlo k bankrotu společnosti DEGIRO.

DEGIRO odděluje aktiva klientů na účet samostatného subjektu. To znamená, že by v případě bankrotu společnosti DEGIRO zůstaly vaše finanční prostředky nedotčeny.

I když je to nepravděpodobné, pokud by garanční subjekt zbankrotoval, spadá DEGIRO pod dohled německého systému odškodnění investorů. V takovém nešťastném případě by byly ztráty vašeho kapitálu kompenzovány až do výše 90 % (maximálně 20 000 EUR).

DEGIROOchrana
Správcovský subjektStichting DEGIRO
Regulační orgánBaFiN (Německo)
Ochrana vkladů90 % vašeho kapitálu (max. 20 000 EUR)

Produkty DEGIRO: akcie, fondy, dluhopisy, futures, komodity a opce

Jedním z nejvíce oceňovaných aspektů společnosti DEGIRO je její široká nabídka trhů a produktů.

Je důležité poznamenat, že DEGIRO působí výhradně jako zprostředkovatel. Přestože je jejich nabídka sice komplexní, určitá aktiva se složitými interními operacemi mohou představovat výzvy.

Stojí za zmínku, že DEGIRO se prezentuje jako nízkonákladový broker a upřednostňuje uživatelsky přívětivou platformu přizpůsobenou pro začínající investory nebo ty, kdo nemají rozsáhlé zkušenosti s obchodováním.

Zde je přehled hlavních produktů, které můžete na DEGIRO obchodovat:

 • ✅ Akcie
 • ❌ Forex
 • ❌ CFD
 • ✅ Fondy
 • ✅ Futures
 • ✅ Opce
 • ✅ Dluhopisy
 • ✅ Komodity
 • ❌ Kryptoměny

Podívejme se nyní na každou třídu aktiv samostatně.

Akcie a ETF

DEGIRO poskytuje přístup k více než 50 burzám a více než 5 000 ETF, včetně největších mezinárodních trhů a několika menších evropských burz.

Podílové fondy

DEGIRO sice nabízí investiční fondy, ale je pravda, že jejich katalog je poměrně omezený, obsahuje pouze 64 fondů. Tyto fondy však umožňují nabídku spravovanou renomovanými subjekty, jako jsou BlackRock nebo Vanguard.

Dluhopisy

DEGIRO zprostředkovává obchodování s různými typy dluhopisů, a to jak státních, tak korporátních. A může se pochlubit rozsáhlým katalogem více než 650 dluhopisových produktů.

Výběr zahrnuje zejména dluhopisy významných evropských zemí, jako jsou dluhopisy Nizozemska, Portugalska, Francie, Belgie a Německa.

Opcie a futures

Prostřednictvím DEGIRO je také možné obchodovat s některými deriváty, především s opcemi a futures z trhů, jako je Brusel, Amsterdam, Madrid, Nymex nebo Eurex.

Celkově budete mít s DEGIRO přístup k 12 trhům s opcemi a 14 futures.

Nabídka trhů s DEGIRO

Jednou z hlavních a výrazných předností společnosti DEGIRO je její široká nabídka trhů, která ji odlišuje od ostatních finančních zprostředkovatelů. DEGIRO poskytuje přístup především na řadu trhů, které obvykle nejsou dostupné prostřednictvím jiných platforem, a navíc za výrazně nižší náklady.

DEGIRO: nabídka trhů
DEGIRO: nabídka trhů

Například se vyznačuje tím, že je jedním z mála zprostředkovatelů, kteří umožňují retailovým uživatelům přímý přístup na trhy, jako je Turecko, Austrálie a několik evropských trhů.

Trhy dostupné prostřednictvím DEGIRO
EvropaAmerikaAsie
Německo​​​Spojené státyJaponsko
FrancieKanadaHongkong
Spojené království Austrálie
Španělsko Singapur
Švýcarsko Turecko
Itálie  
Portugalsko  
Irsko  
Belgie  
Řecko  
Dánsko  
Norsko  
Rakousko  
Finsko  
Maďarsko  
Švédsko  
Česká republika  

Je však nutné si uvědomit určitá omezení, která existují na trzích, jako je Hongkong a Kanada.

 • Hongkong: I když můžete zadávat obchodní příkazy na hongkongském trhu, je důležité si uvědomit, že nemusíte vidět aktuální cenu nabídky. Navíc existuje možnost, že váš příkaz nebude proveden.
 • Kanada: Určité společnosti mohou vyžadovat, abyste kupovali a prodávali akcie po 100 kusech. To znamená, že obchodování s jednotlivými akciemi nemusí být možné, pokud nedodržíte požadavek na velikost šarže.

Typy účtů na DEGIRO: Basic, Active, Trader a Day Trader

DEGIRO nabízí čtyři různé typy účtů, které vyhovují různým obchodním preferencím: Basic, Active, Trader a Day Trader. Při registraci vám bude vytvořen základní účet. Chcete-li změnit typ účtu, musíte splnit několik požadavků, které uvádíme níže.

Basic účet

Základní účet je vhodný pro začátečníky nebo jednotlivce, kteří neobchodují s deriváty. Poskytuje přístup ke všem produktům a službám DEGIRO s výjimkou obchodování s deriváty, krátkých pozic, futures a maržového obchodování.

Při registraci u DEGIRO je účet Basic výchozí možností. Později však mohou uživatelé přejít z účtu Basic na účet Active nebo Trader.

Active a Trader účty

Účty Active a Trader jsou rozšířením účtu Basic. Na rozdíl od účtu Basic umožňují uživatelům obchodovat s pákovým efektem a zapojovat se do krátkých pozic jak u akcií, tak u derivátů.

Hlavní rozdíl mezi účty Active a Trader spočívá ve využívání krátkých pozic v hotovosti. Zatímco účet Active umožňuje využít až 50 %, účet Trader umožňuje využít pákový efekt až do výše 100 % dostupné marže.

Day Trader účet

Profil denního tradera umožňuje denním obchodníkům provádět transakce delší dobu, takže obchodní okno je od 8:00 do 21:30 SEČ. Stojí za zmínku, že aktivaci tohoto profilu obecně nedoporučujeme, protože tradeři na této úrovni mohou najít jiné brokery, kteří jsou pro profesionální tradery více specializovaní a vhodní.

Získání profilu Day Trader navíc vyžaduje předchozí kontakt s oddělením zákaznického servisu společnosti DEGIRO, protože jej nelze aktivovat online.

Jak otevřít účet na DEGIRO ve 4 krocích?

Založení účtu na DEGIRO je rychlý a jednoduchý proces, který by měl trvat jen několik minut. Postupujte podle následujících kroků:

 1. Přejděte na domovskou stránku brokera a klikněte na tlačítko „Otevřít účet“.
 2. Zadejte své osobní údaje, jako je e-mail, uživatelské jméno a heslo.
 3. Jakmile obdržíte potvrzení o založení účtu na váš e-mail, musíte akceptovat obchodní podmínky.
 4. Poté doplňte své osobní údaje a předložte potřebné dokumenty. Je důležité poznamenat, že pro zahájení obchodování budete muset propojit svůj bankovní účet.

Struktura nákladů DEGIRO

Společnost DEGIRO se pyšní tím, že je nízkonákladový zprostředkovatel, což je znát zejména při porovnání nákladů konkurence na severoamerických a exotických trzích. Za zmínku stojí, že DEGIRO neúčtuje žádné poplatky za zpracování dividend.

Je však důležité mít na paměti, že DEGIRO účtuje manipulační poplatek za určitá aktiva, jako jsou fondy a akcie, jak jste si mohli všimnout hned v úvodu v klíčových vlastnostech.

Náklady na akcie

Za každý obchod s akciemi se účtuje pevný manipulační poplatek ve výši 1 GBP (nebo ekvivalentní poplatek za akcie v jiných měnách). Kromě toho se provize liší podle toho, na které burze jsou akcie kótovány:

DEGIRO: poplatky
DEGIRO: poplatky za akcie

Náklady na fondy obchodované na burze (ETF)

Další důležitou vlastností společnosti DEGIRO je široký seznam ETF, díky kterému je DEGIRO jedním z nejlepších brokerů pro obchodování s ETF. Kromě toho nabízí bohatý výběr ETF bez poplatků:

DEGIRO: poplatky
DEGIRO: poplatky za ETF

Náklady na podílové fondy

DEGIRO nabízí širokou škálu podílových fondů od mnoha prestižních fondových domů, včetně Goldman Sachs, Actiam, BNP Paribas nebo Fidelity. Při investování do fondů je důležité individuálně prostudovat TER fondu (total expense ratio), tedy jaké jsou celkové náklady fondu.

Náklady na dluhopisy

Na dluhopisy se vztahují poplatky ve výši 2 EUR a manipulačním poplatkem ve výši 1 EUR. Mohou však být účtovány i další poplatky, například spready, poplatek za připojení nebo měnové poplatky.

Náklady na opce a futures

DEGIRO nabízí slušnou nabídku opcí a futures. Stejně jako u ostatních produktů jsou náklady vysoce konkurenceschopné: za každou smlouvu se platí 0,75 EUR (opce i futures).

DEGIRO: poplatky
DEGIRO: poplatky za der

Poplatek za připojení k burze

DEGIRO účtuje poplatek 2,50 EUR za kalendářní rok, pokud se připojíte na jinou burzu, než je britská burza.

Ostatní poplatky

DEGIRO si neúčtuje žádné poplatky za nečinnost, vklady a výběry kapitálu:

DEGIRO: poplatky
DEGIRO: ostatní poplatky

Obchodní platforma DEGIRO

V rámci této recenze společnosti DEGIRO se pojďme podívat na její obchodní platformu.

DEGIRO nabízí uživatelsky přívětivou a jednoduchou vlastní platformu, což lze považovat za výhodu i nevýhodu v závislosti na úrovni zkušeností uživatele.

Začínajícím uživatelům platforma díky své jednoduchosti usnadňuje vyhledávání aktiv a bezproblémové provádění obchodů. Pokročilejším uživatelům, kteří jsou zvyklí na sofistikované platformy jako Metatrader nebo ProRealTime, se však platforma DEGIRO může zdát omezená z hlediska dostupných funkcí.

Obchodní platforma DEGIRO

Zaprvé, sekce Trh poskytuje uživatelům komplexní globální pohled na situaci na trhu. Představuje denní změny globálních indexů a nabízí pohled na výkonnost různých trhů. Kromě toho platforma zobrazuje seznam nejvýkonnějších akcií a akcií, které zažívají výrazné poklesy, a poskytuje tak uživatelům přehled o aktuálních tržních trendech

Další sekce vám umožňují sledovat další informace, jako jsou:

 • Portfolio zobrazuje historii vašich uzavřených obchodů a aktuální otevřené obchody
 • Účet zobrazuje informace o vkladech a výběrech, poplatcích a další
 • Příkazy obsahují všechny obchodní příkazy čekající na provedení a také historii zadaných příkazů
 • Transakce zobrazuje seznam všech vašich obchodů
 • Reporty (Přehledy) obsahuje všechny roční výkazy, kde jsou uvedeny všechny potřebné informacepro vyplnění daňového přiznání
 • Oblíbené obsahuje seznam všech vašich oblíbených aktiv, které chcete sledovat

Je zde také sekce zpráv, kde můžete sledovat nejnovější zprávy na trhu. Nicméně, asi jednou z nejzajímavějších sekcí je Agenda.

degiro poplatky

Tato sekce vám poskytuje přehled nejdůležitějších informací o konkrétní společnosti, jako jsou dividendy, výnos a plánované termíny vyplacené dividend. DEGIRO má mimo jiné i mobilní aplikaci, která replikuje webovou nebo desktopovou platformu.

Typy objednávek na DEGIRO

DEGIRO nabízí různé typy příkazů pro různé obchodní strategie a preference. Je však třeba mít na paměti, že některé objednávky nemusí být provedeny za vysoce volatilních tržních podmínek.

Toto je 5 typů objednávek, které můžete na DEGIRO zadat:

 • Tržní objednávka (market order)
 • Limitní objednávka (limit order)
 • Stop loss objednávka (stop loss order)
 • Stop limit objednávka (stop limit order)
 • Trailing stop loss objednávka (dostupný pouze na německých burzách)

Je nezbytné vzít v úvahu, že na trzích, kde je DEGIRO členem, jako je Euronext, můžete zadávat stop objednávky přímo během konfigurace příkazů. Na ostatních trzích budete možná muset s přidáním stop příkazů počkat až po zadání počátečního příkazu, při dodržení jejich stanovených rozsahů a s platností 90 dní.

Pokud například koupíte akcii společnosti Bayer ve Spojených státech za 50 USD a chcete nastavit stop loss na 35 USD pro dlouhodobé držení, může se zobrazit chybové hlášení, že stop loss je nastaven na příliš nízkou cenu. Pokud příkaz nebude proveden do 90 dnů, vyprší jeho platnost.

Data v reálném čase s DEGIRO

Pokud jde o kotace v reálném čase, DEGIRO poskytuje některé kotace v reálném čase zdarma jako standardní funkci pro všechny typy účtů.

Zdarma jsou však k dispozici pouze data z vašich domácích burz. U ostatních burz musíte zaplatit maximálně 0,25 % z celkové hodnoty vašeho portfolia (s maximálním poplatkem 2,50 EUR) ročně za každou burzu s výjimkou irské burzy). Za americké opce musíte zaplatit 5,00 EUR za každou burzu za kalendářní měsíc.

Vklady a výběry s DEGIRO

Při vytváření účtu u DEGIRO je nutné propojit bankovní účet. Pro vklady a výběry můžete používat pouze stejný bankovní účet. Zpracování může trvat 2-4 pracovní hodiny, ale DEGIRO neúčtuje žádné poplatky.

Zákaznický servis u DEGIRO

Zákaznický servis společnosti DEGIRO lze kontaktovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu prostřednictvím e-mailu ([email protected]).

Telefonická služba na telefonním čísle +31 20 261 3072 je k dispozici ve všední dny od 8 do 22 hodin. Telefonický servis, bohužel, není k dispozici v češtině. Rádi vám ale specialisté z DEGIRO poradí v angličtině.

Na rozdíl od jiných makléřů DEGIRO neposkytuje živý chat pro rychlou pomoc. Na odpověď na e-mail si tak můžete počkat 1 pracovní den.

Daně a DEGIRO

Pokud jde o daňové přiznání v souvislosti s vaším investičním portfoliem, společnost DEGIRO tento proces svým uživatelům mimořádně usnadnila. Z obchodní platformy si můžete stáhnout přehledy, abyste viděli celou svou situaci na konci finančního roku. V případě pochybností je vždy dobré konzultovat tuto problematiku s daňovým odborníkem.

Promo akce DEGIRO

Poplatek 0 % na ETF

DEGIRO nabízí některé ETF bez poplatků. Každý měsíc můžete provést obchod s ETF bez poplatků, pokud se nejedná o krátkou pozici. Následující obchody v rámci stejného ETF a během stejného měsíce nebudou zahrnovat poplatek za provizi, pokud zadáte příkaz stejného charakteru (tj. nákup nebo prodej) a pokud je hodnota alespoň 1 000 měnových jednotek (GBP, USD nebo EUR).

Školení a vzdělávání s DEGIRO

DEGIRO má bohatou sekci zaměřenou na znalosti. Obecné znalosti o investování a obchodování, jako je Investiční akademie, produkty, strategie a dokonce i blog, jsou poskytovány zdarma.

DEGIRO: Investiční akademie
DEGIRO: Investiční akademie

Recenze DEGIRO

Společnost DEGIRO získala značnou pozornost hlavně díky tomu, že je broker s největší uživatelskou základnou v Evropě. S tím souvisí značné množství názorů a recenzí na tuto platformu.

Zatímco někteří kritici poukazují na nedostatek některých služeb a pokročilých funkcí, spousta investorů považuje platformu DEGIRO za uživatelsky přívětivou a chválí její konkurenceschopnou strukturu poplatků.

Obecně se komunita investorů vyjadřuje vůči DEGIRU pozitivně. I když některé recenze mohou být smíšené, zejména od uživatelů, kteří hledají sofistikovanějšího a profesionálnějšího makléře.

Na stránce Truspillot, což je jedno z předních diskusních fór o brokerech a finančních službách, se DEGIRO může pochlubit celkovým pozitivním hodnocením 4,3/5 hvězdiček, přičemž více než 60 % všech uživatelů jej ohodnotilo 5 hvězdičkami.

review degiro

Totéž platí i pro obchod Google Play, kde aplikace zaznamenala více než 1 milion stažení:

DEGIRO: mobilní aplikace
DEGIRO: mobilní aplikace

Shrnutí: Recenze DEGIRO

DEGIRO se vyznačuje jako bezpečná, cenově dostupná a uživatelsky přívětivá možnost pro obchodování a investování na největších světových trzích.

Mezi jeho klíčové přednosti patří konkurenceschopné sazby poplatků, ETF s 0% poplatkem a přístup k široké škále významných světových trhů.

Otevření účtu je jednoduchý proces, který nevyžaduje žádný minimální vklad, a uživatelsky přívětivá obchodní platforma je vhodná i pro nováčky, kteří mají s obchodováním jen omezené zkušenosti.

Na druhou stranu, DEGIRO neumožňuje přístup k obchodování s kryptoměnami a forex, což mohou někteří tradeři vnímat jako nevýhodu. Navíc neposkytuje demo účty, ani nákup frakčních akcií (tyto funkce již někteří jiní brokeři standardně nabízejí).

Závěrem lze říci, že tato recenze hodnotí společnost DEGIRO jako jednoho z nejlepších dostupných brokerů, zejména pro investory z Evropy. Díky svým konkurenceschopným sazbám, širokému přístupu na trh a snadnému používání zůstává DEGIRO preferovanou volbou pro mnoho investorů, jejichž strategie odpovídá jednoduchému a nákladově efektivnímu investování.

Klady a zápory DEGIRO

Výhody DEGIRONevýhody DEGIRO
✅ Regulováno FCA❌ Nenabízí forex a kryptoměny
✅ Nízké provize a další poplatky❌ Nenabízí demo účty
✅ Vybrané ETF s 0% poplatky❌ Nenabízí frakční akcie
✅ Přístup k velkému počtu trhů
✅ Rozsáhlý katalog produktů
✅ Uživatelsky přívětivá obchodní platforma

Časté otázky: DEGIRO

Nabízí DEGIRO demo účet?

Ne, DEGIRO nenabízí demo účet. Nicméně, pro otevření účtu na DEGIRO není třeba žádný minimální vklad, respektive 1 Kč.

Je DEGIRO kompatibilní s MT4?

Ne, DEGIRO nabízí pouze vlastní obchodní platformu.

Je možné obchodovat krypto na DEGIRO?

Ne, DEGIRO neumožňuje obchodování s kryptoměnami.

Související články