Kdo jsme my?

Co je Rankia?

Rankia je hlavní latinskoamerická finanční komunita na světě s více než 500 000 registrovanými uživateli. Naším posláním od našeho vzniku v únoru 2003 bylo přinést více transparentnosti do komplexního sektoru, jakým je finančnictví, a pomáhat našim uživatelům a čtenářům při lepším rozhodování o financích.

Rankia je určena pro investory a soukromé spotřebitele, kteří chtějí vyřešit své pochyby a vyměňovat názory a informace, sdílet své znalosti a obavy o různých ekonomických tématech na fórech, blogy, webináře, kurzy a komunitní akce. Kromě toho nabízíme mnoho nástrojů pro porovnání nejlepších možností v různých investičních produktech a domácí ekonomice a pomáháme našim uživatelům vybrat produkt, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám.

Trochu historie

Rankia vznikla v únoru 2003 jako projekt, ve kterém jsme chtěli přispět k sdílení finančních informací mezi uživateli této nové komunity. Od té doby jsme si zachovali stejnou počáteční filozofii, inspirovanou Cluetrain Manifestem (1999), který předpovídal, že budoucí trhy budou především konverzacemi mezi konečnými uživateli.

Následně, po silném růstu uživatelů a obsahu, jsme se v roce 2007 rozhodli založit novou společnost: Rankia S.L.

V roce 2013 jsme zahájili naši internacionalizaci v pěti zemích Latinské Ameriky. V roce 2020 jsme zahájili naši činnost v Itálii, Německu a Polsku.

Co říkají uživatelé Rankie?

„Úl finanční moudrosti“

„Rankia je nejlepším fórem na akciovém trhu, s reálnými investory, kteří ukazují své obchodování bez jakéhokoli zájmu, v ostatních musíte platit za čtení názorů, které nemusí být nejlepší“.

„Rankia je přátelská komunita, kde vždy najdete pomoc a výměnu názorů v oblasti financí a investic. Rankia zaručuje vaši svobodu projevu úplně, za předpokladu, že si udržíte minimální úroveň respektu a vzdělání. Vaše názory, i když kritizují velké síly, nejsou cenzurovány ani moderovány“.

„Rankia je mým referenčním místem pro informace o finančních a podobných otázkách. Před několika měsíci jsem byl zvědavý vstoupit do investičních fondů a v těchto měsících dlužím 95 % všeho, co jsem se o fondech dozvěděl, Rankii. Po mnoha přečtených měsících a poznání mého rizikového profilu se nyní považuji za schopného sestavit můj první fondový portfolia, který hodlám představit na fóru, aby mi mohli další cizinci dát svůj názor a navrhnout možná vylepšení. Rankia mi byla velmi užitečná i při řešení pochyb o dalších věcech, jako jsou daně, pojištění atd.

„Pro mě je to koutek, kde mohu najít různé a dobře podložené názory, kde mohu sdílet různé pohledy. Používám to také jako archivační pozadí. V případě pochybností budete mít řešení. Všichni ponořeni do dobré atmosféry fóra. Protože čtení novin je důležité, ale obvykle nemůžete tak aktivně participovat jako zde“.

„Kolektivní finanční brainstorming“

„Rank je užitečnost, nezávislost, pluralita a respekt“.

„Rankia je Google financí. Jako mnoho dalších, většina mého poznání o akciovém trhu pochází z Rankie. Alespoň byla jako cement, který je držel pohromadě, i když jako mnoho dalších jsem byl především jednoduchým anonymním průzkumníkem. Rankia kombinuje učení, zábavu a zkušenosti. Je to základní opěrný bod pro investora… nebo pro toho, kdo se jím chce stát. Stačí nabídnout aktuální cenové nabídky, aby se dokončil orgasmický zážitek pro bolsamany…“.

„Velmi zajímavý web, kde můžete vyměňovat názory mezi členy komunity, vzdělávací a zábavný, kde i lidé jako já, kteří nemají rádi online sociální sítě, mohou vstoupit a mluvit o všem, co je zajímavé pro kolektiv, někdy i o financích“.

„Rankia je výměna znalostí“.

„Místo setkání, kde jsem našel odpovědi, řešení, úvahy, informace všeho druhu, zkrátka pomoc, jak pro finanční, tak i osobní otázky… Našel jsem přátele, lidi, se kterými mluvit, číst, poslouchat, zkrátka odraz světa, ve kterém žijeme… Považuji Rankiu za svůj domov“.

Náš tým


Klíčem k pokroku organizací jsou vždy lidé. Od založení společnosti Rankia jejími dvěma zakladateli, Miguelem Ariasem a Juanem Suchem, až po současnost uplynulo téměř 20 let, během nichž lidská stránka postupně hrála hlavní roli. Jsme mladý a motivovaný tým, který je nadšený z internetu jako média pro výměnu názorů, kladení otázek a přijímání lepších finančních rozhodnutí. V současné době nás tvoří více než 50 lidí a najdete nás v našich kancelářích ve Valencii nebo Madridu (a vždy online). Na fotografii můžete vidět většinu z nás, jak v únoru 2023 oslavujeme 20. výročí založení:

Tým Rankia – únor 2023